Atrakcje Krynica Zdrój

Uzdrowisko Krynica Zdrój

 

To z czego słynie Krynica Górska to unikatowy klimat uzdrowiskowy, który wpływa regenerująco oraz pobudzająco na organizm, a także bezpośrednie sąsiedztwo Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Krynica Zdrój posiada wiele obiektów rekreacyjnych i sportowych jak chociażby baseny, korty tenisowe, lodowisko, liczne trasy wielofunkcyjne (piesze, rowerowe, narciarsko-biegowe). Dla adeptów górskich wycieczek znajdują się tu zarówno trasy spacerowe jak i bardziej wyczynowe. Góra Parkowa, Jaworzyna Krynicka, szlak do Wierchomli, Rytra. Polecane trasy to szlak dookoła Krynicy przez okoliczne wioski i miasteczka jak chociażby Krzyżówkę, Mochnaczkę, Tylicz, Powroźnik do Krynicy lub Muszyny.

Jednak jedną z największych atrakcji jest Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju Wieża znajduje się wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Rozciąga się z niej piękny widok na Tatry i Beskid Sądecki. Wieża ma wysokość 49,5 metra  i prowadzi na nią drewniana, łagodnie wznosząca się kładka o długości 1030 metrów. Biegnie ona w koronach pięknego i bogatego drzewostanu, na który składają się buki, jodły oraz świerki. Kładka zamontowana jest na 18 wieżach wsporczych i 87 słupach. Na trasie zwiedzający mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym. Wzdłuż całej trasy powstało 15 punktów informacyjnych, w których możemy doszkolić się w temacie fauny, flory i kultury regionu.Wejście na kładkę prowadzącą na wieżę widokową znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.)

 

 

Krynicki Deptak

 

Dla dzieci moc atrakcji znajduje się na Deptaku np. muzeum zabawek, samochodziki, ścianki wspinaczkowe oraz na Górze Parkowej m.in rajskie ślizgawki, tor pontonowy a na osiedlu czarny potok – skatepark. Zapalony kibic hokeja lub siatkówki może wybrać się na mecz KTH na lodowisko lub MUSZYNIANKI do hali do Muszyny a także podziwiać nie często spotykany sport saneczkarski na krynickim torze obok dolnej stacji kolejki na Górę Parkową.  W okresie letnim na krynickim Deptaku i nie tylko odbywają się: festiwale muzyczne-opera, jazz, country, muzyka cerkiewna, góralska z różnych krajów świata na czele oczywiście z Festiwalem Kiepury, rajdy, zloty samochodowe i motocyklowe wystawy malarskie, fotograficzne oraz spotkania poetyckie . Oprócz tego znajda tu Państwo quady, samochody terenowe, paintball, tor gokartowy, park linowy,skutery śnieżne, psie zaprzęgi i wiele innych.

 

 

Krynica Górska w zimie

 

Krynica Górska jest szczególnie atrakcyjna w okresie zimowym, ze względu na długo zalegającą pokrywę śnieżną oraz liczne stacje sportów zimowych, na czele z Koleją Gondolową na Jaworzynę (1114 m n.p.m.) oraz Słotwinami. Na Hali Lodowej można brać udział w „Ślizgawce” a wieczorem uczestniczyć w romantycznym kuligu z pochodniami, zakończonym przy ognisku i dźwiękach muzyki góralskiej.

 

 

Kategorie: Aktualności i Bez kategorii.